Katalog > Léčivky

Léčivky

Nalezeno:    42 produktů

SEMO Hrách OSKAR

Velmi raná odrůda hrachu zahradního, vynikající pro samozásobení. Porost dosahuje výšky 60 - 80 cm, rostliny jsou silné, bohatě olistěné, se světle zelenými listy. Lusk je dlouhý asi 10 cm, ostře ukončený, prohnutý, s 10 - 12 zrny v lusku. Zrno je velké, tmavě zelené, HTS 220 g. Je vhodný pro zahrádkáře (má dlouhé lusky a velké zrno) i pro velkopěstitele (kvalitní surovina pro mrazírny i konzervárny). V sortimentu firmy SEMO je nahraditelný odrůdou JUNOS, s níž je srovnatelný v ranosti i kvalitě zrna, odlišuje se od ní barvou listu a habitem rostlin. Dosahuje nadprůměrné výnosy zeleného zrna....

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Hrách Zázrak z Kelvedonu

Raná odrůda pro sklizeň lusků. Rostliny dosahují výšky 70 – 75 cm. Lusk je středně zelený s 6 – 8 velkými tmavě zelenými zrny. První květ je na 10. nodu. Vegetační doba je 67 dnů.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Brokolice Calabrese

Remontující (obrůstající) odrůda stonkového typu pro postupnou sklizeň růžic. Rostlina je v dospělosti bohatě větvená, středové růžice mají průměr 8 – 10 cm, boční – vyrůstající z paždí listů – jsou drobnější. Vegetační doba od výsevu do sklizně je 80 – 120 dní.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Celer Jemný

Listový celer vytvářející růžici jemných aromatických listů výšky 60 – 70 cm s 30 – 40 cm dlouhými vegetačními vrcholy. Nať se sklízí od konce léta postupně nebo na podzim jednorázově. Snáší i opakovanou sklizeň ořezem, ochotně obrůstá a poskytuje další sklizně. Je vhodná k sušení i mražení.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Celer Maxim - bulvový

MAXIM - bulvový Výnosná odrůda bujného vzrůstu s hladkými bulvami. Je značně odolná k vybíhání do květu a k septorióze.Dobře skladovatelná,vhodná i pro průmyslové zpracování.Výnos tržních bulev je 300 kg /100 m2, průměrná hmotnost bulvy je 540 g. Bulvy sklízíme od poloviny září a v říjnu.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Cibule Lilia

LILIA Růžovočervená dlouhodenní jarní cibule, srdčitého tvaru, u kořene užší, velmi dobře skladovatelná, určená především pro konzumaci jako jemná salátová cibule.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Čekanka Mechelse Middelvroeg

DI BRUXELLES Kvalitní odrůda pro rychlení puků od prosince do února. Puky jsou bílé, kompaktní, pevně uzavřené.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Divizna

Dvouletá mohutná bylina, vytvářejicí v prvním roce mohutnou přízemní ružici. V druhém roce 1,30m – 1,50m někdy i 2 m vysokou lodyhu s nahloučenými květy jasně žluté barvy. Rostlina má ráda výslunná místa, chráněná před větrem. Sbíráme květy v době kvetení od června do září. Květy sklízíme vždy ráno, kdy už není rosa, jinak květy opadávají. Sušíme je ve stínu do 30° C, po zavadnutí dosoušíme na slunci. Po úplném dosušení má droga citronově žlutou barvu, je aromatická, bez zbytků kalichů. Skladujeme v uzavřených nádobách bez přístupu vlhkosti, jinak droga zčerná. Drogu používáme v čaji při kašl...

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Fenykl

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) je léčivá víceletá rostlina pěstovaná jako dvouletá. Roste planě ve středomoří, kde se užívají listy i plody, dále se s ní setkáme kolem Černého moře, v asijských zemích. V Česku se vyskytuje na jižní Moravě.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Jahodník měsíční Rujana

Bohatě kvetoucí odrůda se silnou násadou drobných červených aromatických plodů velikosti lesních jahod. Kvete už prvním rokem. Je vhodná i do truhlíků a závěsných nádob.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Kapusta hlávková Předzvěst

Raná, jarní odrůda, nejvhodnější pro výsadbu z předpěstované sadby, sklizeň od druhé poloviny června postupně v rozmezí 10 – 15 dnů. Rostlina je středně vzrůstná, na nízkém košťálu, se středním, sytě zeleným olistěním. Hlávka menší, vejčitá, mírně do špičky, kornoutovitě uzavřená, zelená až žlutozelená na řezu světle žlutá. Jemná kapusta příjemné chuti, odolná proti praskání a vybíhání do květu. Je určena pro přímý konzum, hlávky nejsou skladovatelné. Nevyvinuté hlávky rychle vadnou. Hlávky váží 0,6 – 0,7 kg. Ze 100 m? sklidíme průměrně 300 – 350 kg....

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Kedluben AZUR

Raná, modrá odrůda pro rané polní pěstování, alternativně i pro přímé výsevy od dubna do července, pro sklizeň od začátku července do října. Středně odolná vůči vybíhání a značně odolná proti praskání a dřevnatění. Je středně vzrůstná, se vzpřímenými, vyššími listy. Bulva je ploše kulovitá, hladká, intenzivně fialová, středně ojíněná, odolná k praskání. Dužnina je jemná, slabě nazelenalá, nasládlé chuti s odolností proti dřevnatění. Vegetační doba od výsadby do sklizně je 80 - 85 dní.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Kedluben GIGANT

Pozdní bílá odrůda s velkými, 3 - 5 kg těžkými bulvami. Dužnina je vysoce jakostní, šťavnatá, nedřevnatí ani nepraská. Je to dlouhodobě skladovatelná odrůda bujného růstu, je nutno dodržet spon minimálně 40 x 40 cm. Vegetační doba od výsevu do sklizně je 120 - 150 dní.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Kedluben Viola

Raná až poloraná odrůda modrého polního kedlubnu. List je vysoký, jemný s dlouhým vzpřímeným řapíkem, vejčitého tvaru. Bulva je kulovitá, střední velikosti, tmavě fialová, na vrcholu vypouklá s kvalitní jemnou dužninou. Je odolná proti praskání a dřevnatění.

Více informací
od 17 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Kopr Compact

Kompaktní odrůda určená pro pěstování v truhlících či jiných nádobách. Vyniká jemnou kořenitou chutí a bohatou zelenou hmotou. Rostlina  je nízká, v plném růstu 30 - 40 cm vysoká, bohatě olistěná s tmavě zeleným listem. Sklízíme celé rostliny, když dorostou výšky 15 - 20 cm. Sklizenou nať lze dobře sušit ve stínu, při umělém dosoušení nesmí teplota překročit 35° C.

Více informací
od 30 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Kopr HANÁK

Výnosná odrůda s jemnou kořenitou chutí a bohatou zelenou hmotou. Rostlina je středně vysoká, v plném růstu 80 - 100 cm, středně olistěná s jasně zeleným listem. Konzumní část je list, který se řeže s celou mladou 15 - 20 cm vysokou rostlinou u země. Sklizenou nať lze dobře sušit ve stínu, při umělém dosoušení nesmí teploty překročit 35° C. Pro nakládání zeleniny, např. u okurek se rostliny sbírají až v květu. Vegetační doba je 65 - 75 dní, ze 100 m2 lze sklidit 100 - 140 kg zelené hmoty. Má výhodný poměr listů k celkové hmotě rostliny.

Více informací
od 16 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Koriandr AROMA

Jednoletá bylina s přímým rozvětveným stonkem a střídavými hluboce členěnými listy. Nenáročná na pěstování. Semena se odedávna používají jako koření do mas a salátů, stejné použití mají i mladé listy. Semena samostatně nebo v čajových směsích účinkují na povzbuzení chuti do jídla, na povzbuzení trávení a proti nadýmání.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Libeček

Trvalka, kterou pěstujeme jako léčivku i na koření. Sbíráme nať i semena. Rostlina kvete v červenci až srpnu a pokud sbíráme nať, neměla by kvést. Libeček vyséváme z přímého výsevu do hlubokých, vlhkých půd, snáší polostín. Semena zpočátku pomalu klíčí, proto doporučujeme vysévat se značkovací plodinou.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Majoránka MARIETTA

Silně aromatická prastará léčivá rostlina původem ze Severní Ameriky, přední Asie a jižní Evropy. Vyžaduje teplejší polohy a hlinité půdy ve staré síle. Obvykle zařazována jako rostlina druhé trati. Vyséváme po špetkách jen velmi mělce do dobře nakypřené půdy, opatrně zasypeme a zeminu udržujeme neustále vlhkou. Vysazujeme předpěstované sazenice do sponu 20 x 15 cm v období dubna až května, 2 – 3 rostliny do hnízda. Nať sklízíme na počátku kvetení.   

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Mangold směs barev

SMĚS BAREV Směs barevných odrůd řapíkatého mangoldu velmi odolných k vybíhání do květu. Tato špenátová zelenina poskytuje, vzhledem k neustálému dorůstání, možnost pravidelného sběru listů pro další zpracování.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Máta

Trvalka s rozvětvenými oddenky, ze kterých vyrůstají početné stonky s protistojnými kopinatými listy. Nenáročná na pěstování, velice rychle se rozrůstá. Sklízíme listy před kvetením a sušíme ve stínu při teplotě do 25°C. Skladujeme v suchu a temnu, dobře uzavřenou. Obsahuje mentol, který má široké použití při aromatizaci pochutin. Čaj má protizánětlivé, antiseptické a uklidňující účinky.

Více informací
od 15 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Meduňka

Vytrvalá bylina s čtverhrannou lodyhou a protistojnými vejčitými listy. Sklízíme listy a rychle sušíme při teplotě do 40°C. Siličnatá droga vonící po citrónu s výrazným sedativním účinkem na nervový systém. Uplatňuje se v čajových směsích pro úpravu poruch trávení a u vyčerpanosti spojené s nespavostí.

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Měsíček lékařský PLAMEN PLUS

Jednoletá bylina kvetoucí jasně oranžovými velkými úbory. Květy sbíráme celé, sušíme pomalu ve stínu při teplotě do 35°C. Z květů se získává žluté potravinářské barvivo, jako léčivá droga slouží při léčbě poruch žlučníku a jater, květy jsou součástí  léčivých bylinných směsí pro vředové choroby žaludku. Zevně se používá měsíčková mast na hojení ran, v kosmetice na zjemnění pokožky a léčbu některých kožních chorob. Čaje a extrakty z mladých listů mají čistící a antiseptické účinky. Dobře roste v půdě chudé na dusík a na slunečném stanovišti....

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

SEMO Mrkev Calibra F1

Velmi raná hybridní odrůda mrkve určená na svazkování, s vegetační dobou cca 90 dní od výsevu, s vysokou odolností k praskání, lehce kónického tvaru, velmi dobré chuti s délkou kořenu 18 – 23 cm. Při delším pěstování se kořen zakulatí na téměř válcovitý, tupě ukončený (Nanteský typ).

Více informací
od 20 Kč
Koupit nejlevněji

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý IZOLDA

poloraná odrůda velkozrnného hrachu rostliny dorůstají výšky 70 - 80 cm lusk je dlouhý 7 - 8 cm tupě ukončený obsahuje 6 - 8 zrn

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý PROGRES 9

raná odrůda hrachu keříčkový vzrůst výška rostliny až 70 cm lusk má 8 - 9 zrn

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý METEOR

raná odrůda hrachu keříčkový vzrůst výška rostliny až 70 cm lusk má 8 - 9 zrn

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý, cukrový CAROUBY

polopozdní odrůda tyčkový hrách výška 150 - 160 cm nejlepší oporou je podpůrná síť používají se celé lusky s nevyzrálými zrny

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý, cukrový AMBROSIA

odrůda středního vzrůstu poléhavá ke konzumací se používá zploštělý lusk s méně vyvinutými zrny

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý ZÁZRAK Z KELVEDONU

raná odrůda střední vzrůst poléhavá lusk 7 - 9 cm 6 - 8 zrn pro přímý konzum

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben GIGANT

Pozdní bílá odrůda s velkými, 3 - 5 kg těžkými bulvami Dužnina je vysoce jakostní, šťavnatá, nedřevnatí ani nepraská Je to dlouhodobě skladovatelná odrůda bujného růstu, je nutno dodržet spon minimálně 40 x 40 cm Vegetační doba od výsevu do sklizně je 120 - 150 dní

Více informací

Osiva Moravia s.r.o. Neředín Brokolice SEBASTIAN

odrůda vhodná pro postupnou sklizeň růžic průměr růžice 8-10 cm rostlina o výšce 70-80 cm obsahuje vitamín C a E balení 0,6g expirace 12/2024

Více informací

Osiva Moravia s.r.o. Neředín Mrkev NANTES 3

NANTES 3 (dříve TIP TOP) - poloraná, velmi kvalitní karotka Nantéského typu určena pro přímý konzum od léta do podzimu i pro průmyslové zpracování Má kořeny válcovitého tvaru dlouhé 16 - 20 cm s intenzivním oranžovým vybarvením Odrůda oblíbená i pěstovaná na celém světě pro svou výnosnost i vyrovnanost ve tvaru kořene balení 3 gramy expirace 12/2024

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Mrkev KAROTINA

Kvalitní odrůda polorané mrkve určená pro přímý konzum i krátkodobé skladování Kořen je mírně kónický a tupě zakončený Povrch kořene je hladký, intenzivně vybarvený Dužnina je oranžově červená, jemné chuti Srdíčko má stejné intenzivní vybarvení jako kůra Kořen je velmi odolný k praskání a zelenání kořenových hlav Vegetační doba 100 - 120 dní Odrůda je odolná k vybíhání do květu Ze 100 m2 lze sklidit 400 - 450 kg kořenů balení 3 gramy

Více informací

NOHEL GARDEN Brokolice MIRANDA

nebybridní odrůda pro přímý konzum a mražení z předpěstované sadby nebo jarního či letního přímého výsevu balení cca 30ks semen expirace 12/2023

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Hrách setý GLORIOSA

raná odrůda střední vzrůst, poléhavá lusk 7-9 cm, 6-8 semen pro přímý konzum a potravinářské zpracování

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben AZUR modrý

Raná, modrá odrůda pro rané polní pěstování, alternativně i pro přímé výsevy od dubna do července, pro sklizeň od začátku července do října Středně odolná vůči vybíhání a značně odolná proti praskání a dřevnatění Je středně vzrůstná, se vzpřímenými, vyššími listy Bulva je ploše kulovitá, hladká, intenzivně fialová, středně ojíněná, odolná k praskání Dužnina je jemná, slabě nazelenalá, nasládlé chuti s odolností proti dřevnatění Vegetační doba od výsadby do sklizně je 80 - 85 dní.

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben BLANKYT

Modrá, raná, slaběji olistěná odrůda Je vhodná pro pěstování z výsadby i z přímého výsevu počátkem dubna, pro sklizeň v červnu a červenci Je odolná proti praskání a dřevnatění Vegetační doba od výsevu do sklizně 85 - 95 dní balení 0,8 gramu

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben VIOLETA

Pozdní, modrá odrůda vhodná i ke krátkodobému skladování Méně náchylná k přezrávání a tvarovým deformacím Má velmi mohutnou rostlinu se silnými fialovými řapíky, tmavě zelenými listy s fialovou žilnatinou Bulva je kulovitá až ploše kulovitá, velká, má hladký, ojíněný povrch, je odolná k praskání Dužnina je pevná, bílá, po okrajích slabě nazelenalá, jemné nasládlé chuti, šťavnatá Bulvy lze skladovat po dobu 2 - 3 měsíců Průměrná hmotnost bulvy je 600 g Ze 100 m2 sklidíme 430 - 480 kg bulev Vegetační doba od výsevu do sklizně je 110 - 130 dní...

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben TROJA F1

pozdní odrůda pro přímé výsevy nebo předpěstovanou sadbu odolný proti dřevnatění balení 0,2 gramu

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben ADRIANA

raná odrůda pro celoroční polní pěstování při jarním pěstování potřebuje závlahu odolný proti dřevnatění, vybíhání i praskání balení 0,8 gramu

Více informací

Seva Moravia s.r.o. VALTICE Kedluben MORÁVIA

raná odrůda pro pěstovování ze sadby velmi výnosná jemná dřeň balení 0,8 gramu

Více informací